Najczęściej zadawane pytania

IOTeam

OTeam posiada rozbudowaną architekturę sprzętowo-programową, która pozwala na integrację z wieloma operatorami. Dzięki temu możemy korzystać z ich zasięgu integrując go na jednej karcie. Dlatego jeśli Twoje urządzenie ma kartę IOTeam, będzie miało zasięg wszędzie, gdzie występuje on u któregokolwiek ze zintegrowanych operatorów.

Jeśli wiesz jakie ilości danych zużywają Twoje urządzenia, szybko ustalisz z naszym konsultantem jakiego pakietu potrzebujesz. Możesz również skorzystać z oferty hurtowej w której płacisz tylko za to co wykorzystasz – rozliczamy się za każdy MB danych. Jeśli nie posiadasz danych zużycia pomożemy Ci je zasymulować w oparciu o podobne przypadki naszych klientów.Każdą z Twoich kart widzisz w zautomatyzowanym panelu zarządczym za pomocą którego ustalisz, gdzie znajduje się SIM i jaki jest jego status. Możesz również ją zdalnie resetować, jeśli urządzenie sprawia problemy oraz ustalać reguły zachowania (np. wielkości przyznanego transferu, czy rodzaj transmisji).

Możesz wybrać najdogodniejszą dla Ciebie metodę płatności – oferujemy zarówno pre-paid, jak i abonament. Samodzielnie wybierasz również łączącą nas umowę wraz z okresem jej trwania.

Rozumiemy Twoją sytuację. W każdej chwili możesz zawiesić działanie karty na wybrany przez Ciebie okres (maksymalnie na 8 miesięcy w roku). Tej zmiany dokonujesz w prosty sposób za pomocą automatycznego panelu.

Tak, karty IOTeam działają globalnie, więc możesz je wykorzystywać w urządzeniach działających w Polsce, które przemieszczają się za granicę. Jeśli działasz tylko poza granicami, dzięki usłudze permanentnego roamingu nie musisz się obawiać wyłączenia kart – będą zapewniały transfer nieprzerwanie przez cały rok.

Jak najbardziej, rozwiązania IOTeam są wykorzystywane zarówno do niewielkich transferów, jak i przesyłania dużych pakietów danych. Jeśli chcesz mieć ciągły podgląd video – masz taką możliwość. Możesz również skorzystać z dogodnej jednorazowej płatności na okres roku lub pięciu lat.

Karty Super SIM są przystosowane do dużych i małych pakietów danych. Jeśli korzystasz z łączności LPWA (Low Power Wide Area) dedykowanej np. czujnikom, transfery są ograniczone prędkością przesyłu. Przy dużej transmisji karta skorzysta z LTE lub 5G.

Niekoniecznie – w IOTeam wykorzystujemy optymalne dla Ciebie rozwiązania i projektując ich architekturę korzystamy również z rozwiązań takich jak LoRa, Sig Fox, BLE (Bluetooth Low Energy). Uwzględniamy przy tym wiele parametrów takich jak: rodzaj urządzenia, zasięg, transfer, penetrację murów, itp.

Wi-fi może być elementem większej architektury, jeśli Twoje urządzenia korzystają z sieci energetycznej. W przypadku czujników i innych urządzeń działających na baterii lepszym rozwiązaniem będą inne rodzaje transmisji. Specjaliści z IOTeam chętnie doradzą, jak połączyć różne rodzaje urządzeń i transmisji w jeden sprawny system.

Tak. IOTeam jako jeden z nielicznych korzysta z rozwiązań permanentnego roamingu, co oznacza, że Twoje karty SIM mogą działać bez przeszkód w dowolnym kraju przez cały rok, jak również zmieniać położenie. Zwykle mamy do dyspozycji 3-4 operatorów w każdym państwie.

Stosujemy karty wzmocnione odporne na warunki atmosferyczne, a ich rodzaj dostosowujemy do Twojego urządzenia. Mogą to być zarówno niewielkie karty nano/mikro do terminali płatniczych, jak i pełnoformatowe wykorzystywane w transporcie, gdzie drgania wykluczają użycie mniejszych kart.

MVNO

  • to doskonały sposób na podniesienie lojalności klientów
  • ponieważ to innowacyjny pomysł na marketing i podniesienie zaangażowania
  • jest to dodatkowe źródło regularnych przychodów
  • to prosty sposób na zwiększenie wartości spółki
  • jeśli korzystasz z wielu telefonów możesz prosto obniżyć koszty

Korzystając z platformy telco Move nie ponosisz kosztów inwestycji w sprzęt i oprogramowanie. Interesują Cię wyłącznie niskie opłaty miesięczne w przejrzystym systemie. 

Platforma, z której skorzystasz jest intuicyjna i prosta w obsłudze, ale daje Ci pełne możliwości decydowania o tym, co oferujesz swoim klientom.

Produkcją, zadrukiem i dostarczeniem kart SIM zajmuje się Move – Ty wspólnie z nami ustalasz tylko ich parametry (np. wielkość – mikro, nano, mini) .

Jeśli nie masz opracowanych własnych procedur, możesz oprzeć się na naszym doświadczeniu. Zależnie od rodzaju klienta stosujemy odrębne regulaminy/umowy i schematy działania.

Nasza usługa została opracowana tak, by wdrożenie jej bez znajomości branży telekomunikacyjnej było proste, bo technicznymi zagadnieniami już się zajęliśmy. Move zapewni Ci również bezpłatne konsultacje w zakresie marketingu i oferty dla Twoich klientów. 

Twoim partnerem w działaniu jest Move, więc nie ma potrzeby podpisywania dodatkowych umów. Korzystamy z usług blisko 750 operatorów na całym świecie.

Przy modelu Brand MVNO proces to około miesiąca, w wypadku Light MVNO może się on wydłużyć do trzech – zależnie od skomplikowania integracji naszych systemów. Projekty Full MVNO zawsze oceniamy indywidualnie.